Okna dachowe Fakro – ułatwienia dla dekarzy

Zestaw izolacyjny XDP

Fot.: FAKRO

Służy do szybkiego i szczelnego wykonania izolacji termicznej i paroprzepuszczalnej wokół okna. Zestaw składa się z kołnierza paroprzepuszczalnego wykonanego z membramy wysokoparoprzepuszczalnej oraz materiału termoizolacyjnego z naturalnej wełny owczej w postaci bloków o wymiarach 150 x 50 mm i 70 x 50 mm oraz warkocza o przekroju okrągłym ø50 mm. Zestaw XDP to gotowy sposób docieplenia i uszczelnienia okna dachowego.

System naprowadzania skrzydła

Fot.: FAKRO

Elementy z tworzywa, znajdujące się w narożach skrzydła i ościeżnicy zapewniają dobrą współpracę uszczelek i profili, a także umożliwiają szybki montaż i demontaż okna nawet bez konieczności wyjmowania skrzydła.

Nowe kątowniki montażowe

Fot.: FAKRO

Ułatwiają osadzenie okna oraz zwiększają możliwość regulacji okien dachowych podczas ich montażu. Usprawnia go dodatkowo stosowanie wkrętów Torx.

Otwory w narożnikach ościeżnicy
Fot.: FAKRO

Dodatkowe otwory w dolnych narożnikach ościeżnicy umożliwiają odpływ wody, która może dostać się pod profile w wyniku ich uszkodzenia bądź błędnego montażu. Nie ma konieczności stosowania kabli grzejnych pod oknem.

Dodatkowa uszczelka

Fot.: FAKRO

Dodatkowa uszczelka w profilu przyszybowym zabezpiecza przed przedostawaniem się do wnętrza wody między innymi z topniejącego śniegu i poprawia właściwości akustyczne okna.

Montaż na głębokości N

Fot.: FAKRO

Daje możliwość wyższego posadowienia okna w dachu, powodując, że wystaje ono ponad połać. Taki montaż jest zalecany w rejonach o obfitych opadach śniegu i w dachach o niewielkim kącie nachylenia, gwarantując lepszą szczelność okna.

Uniwersalny system montażu

Fot.: FAKRO

Umożliwia montaż okna dachowego na łatach i krokwiach na trzech głębokościach: N (+3 cm), V (0 cm) i J (-3 cm). Głębsze wpuszczenie okna w połać (V, J) pozwala na lepsze docieplenie okna i poprawę estetyki całego dachu.

Napisz komentarz