Dachy z paneli na rąbek
Wraz z modą na minimalizm w architekturze tradycyjna metoda krycia dachu „na rąbek stojący” powróciła w nowej formule jako panele dachowe „na rąbek stojący”. Prezentujemy dachy wykonane z takich paneli firmy Blachy Pruszyński.
Jako wiodący na polskim rynku producent blachodachówek firma dokłada wszelkich starań, aby jej produkty były proste w montażu i ograniczały możliwość uszkodzenia blachy przez ekipę dekarską. Dlatego panele na rąbek zostały wyposażone w gotowe otwory montażowe, krawędzie ze ściętymi brzegami do montażu paneli na listwie startowej, a przede wszystkim w specjalne zamki, dzięki którym w razie potrzeby można wypiąć panel, minimalizując ryzyko jego uszkodzenia. Łączenie paneli odbywa się na zatrzask bez konieczności zaginania rąbka.
Firma Blachy Pruszyński oferuje siedem modeli paneli NA RĄBEK mających trzy rodzaje profilowania powierzchni: płaski, falisty i z przetłoczeniem w kształcie trapezu. Są to:
- panele płaskie: PD 510 P-N oraz PD 510 P-S;
- panele z mikrofalą: PD 510 F-S i PD 510 F-N;
- panel z nanofalą: PD 510 NANO;
- panel z mikrotrapezem: PD 510 T-S i PD 510 T-N.
Szerokość użytkowa paneli wynosi 510 mm, a wysokość rąbka 25 mm. Panele produkowane są na dowolną długość, w zależności od wymiaru i kształtu dachu. Zalecamy, aby minimalna długość arkusza wynosiła nie mniej niż 0,5 mb, a najdłuższa nie więcej niż 7 mb. Wyjątkiem jest panel z nanofalą, który dzięki wzmocnionej sztywności może mieć aż 9 mb długości. Panele mają gotowe otwory montażowe, które ułatwiają mocowanie do konstrukcji. W wyborze modelu panelu pomoże prosta zasada: im mniejszy kąt nachylenia dachu, tym większy powinien być rąbek.
Niektóre modele (PD 510P-S, PD 510T-S i PD 510F-S, PS 510 NANO) mają maszynowo wycięte zamki pozwalające na ich montaż na listwie startowej. Produkty, które wraz z panelami stanowią system, to rekomendowane do ich montażu akcesoria: wkręty, gwoździe i taśmy uszczelniające firmy Pruszyński.
DOM JEDNORODZINNY W OTRĘBUSACH
DOM JEDNORODZINNY W JÓZEFOWIE