Energooszczędne okna dla każdego

Oszczędność energii to nie chwilowa moda, lecz realna potrzeba inwestorów, którzy chcą zbudować ciepły i przyjazny dla zdrowia dom. Nowe, trzyszybowe okna dachowe VELUX są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich poszukujących energooszczędnych rozwiązań w korzystnych cenach.

Fot.: VELUX POLSKA SP. Z O.O.

Wcześniej na zakup energooszczędnych okien mogli pozwolić sobie tylko nieliczni inwestorzy. Dzięki nowej ofercie firmy VELUX, energooszczędne, trzyszybowe okna dachowe o bardzo dobrych parametrach i wyjątkowym komforcie obsługi są dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Wybierając nowe okna, klienci zyskują nie tylko więcej światła i komfortową obsługę, ale przede wszystkim ochronę przed ucieczką ciepła z domu i niższe rachunki za energię. Okna występują w dwóch rodzajach wykończenia – okno VELUX GLL to naturalna sosna, które dodaje wnętrzom przytulności. Okno VELUX GLU wykonane jest z drewna pokrytego poliuretanem. Biały kolor pozwala je łatwo wkomponować w nowoczesne aranżacje, a odporność na wilgoć – wykorzystać w łazience i kuchni.

Energooszczędność i komfort

Doskonałe właściwości termoizolacyjne nowych okien osiągnięto dzięki zastosowaniu dwukomorowych pakietów szybowych. Nowy pakiet szybowy składa się z trzech tafli szkła i dwóch komór wypełnionych argonem. Taka konstrukcja pozwoliła osiągnąć współczynnik przenikalności cieplnej Uw równy jedynie 1,1 (W/m2K). Tym samym okna już teraz spełniają wymagania zawarte w przepisach, które będą obowiązywały dopiero od 2021 roku.

Na komfort i energooszczędność nowych okien ma także wpływ specjalna konstrukcja szyby zapewniająca korzystny bilans energetyczny – nie tylko chroni przed chłodem i stratami ciepła, ale zapewnia również wysoki stopień pozyskania energii słonecznej z otoczenia – współczynnik przepuszczalności energii całkowitej g w nowych oknach równy jest 0,55.

Innowacyjna konstrukcja

Profil okna połaciowego VELUX GLL
Fot.: VELUX POLSKA SP. Z O.O.
Profil okna połaciowego VELUX GLU
Fot.: VELUX POLSKA SP. Z O.O.

Trzyszybowe okna dachowe zostały wykonane w innowacyjnej konstrukcji ThermoTechnologyTM. W oknach GLL wytrzymały i ciepły profil wykonano z klejonego, impregnowanego i lakierowanego drewna sosnowego, połączonego z wysokoizolacyjnym tworzywem EPS. Z kolei w oknach GLU technologia ThermoTechnologyTM polega na zastosowaniu w konstrukcji okna drewna modyfikowanego termicznie.

Wygodny system otwierania

Trzyszybowe okna VELUX GLL występują w dwóch wersjach otwierania: uchwyt w górnej części skrzydła lub elegancka klamka – w dolnej (typ B).

Z kolei okno VELUX GLU dostępne jest w wersji otwieranej uchwytem w górze skrzydła. Jednak na każdym etapie użytkowania klienci mogą zamontować elegancką klamkę na dole, która oferowana jest razem z oknem.

Górny system otwierania
Fot.: VELUX POLSKA SP. Z O.O.

Górny system otwierania będzie wygodny, gdy okno umieszczone jest na standardowej wysokości. Uchwyt jest wtedy dostępny na wyciągnięcie ręki. Pod oknem można ustawić biurko, stół czy kanapę, ponieważ meble nie utrudnią jego otwierania.

Dolny system otwierania
Fot.: VELUX POLSKA SP. Z O.O.

Z kolei dolny system otwierania sprawdzi się, gdy okno zamontowane jest wyżej – w takiej sytuacji łatwiej będzie sięgnąć do klamki.

Nowe okna wyposażone są w wydajny system wentylacji. To bardzo wygodne rozwiązanie, które dostarcza do wnętrza świeże powietrze, nawet gdy okna są zamknięte. Wentylacja ma także wbudowany łatwy w czyszczeniu i wymienny filtr powietrza, który zapobiega przedostawaniu się do domu kurzu i owadów.

 

VELUX Polska Sp. z o.o.
Krakowiaków 34, 02-255 Warszawa, tel.: +48 22 33 77 000, kontakt@velux.pl, www.velux.pl

Napisz komentarz