Łupek dachowy w Katalogu Nakładów Rzeczowych
Zastanawiasz się ile nakładów czasowych i materiałowych przyjąć przy realizacji obiektu z zastosowaniem łupka dachowego? Wszystkie informacje znajdziesz w naszym Katalogu Nakładów Rzeczowych KNR K-57!
Katalog nakładów rzeczowych KNR K-57 zawiera jednostkowe nakłady rzeczowe robocizny, materiałów i sprzętu niezbędne do stworzenia kosztorysu stanowiącego ważną część dokumentacji inwestycji.
Zanim inwestor zdecyduje o wyborze projektu, musi poznać koszty realizacji. Częstym wstępem do jakichkolwiek rozmów są zapytania mające za zadanie ogólne przedstawienie możliwych cen.
Przykładowa sytuacja: dzwoni klient do dekarza czy też handlowca, przedstawia się jako inwestor z okolicy i pyta:
– Ile kosztuje wykonanie prostego dachu 250 m², 4 okna dachowe, 2 kominy.
Każdy ucieka od odpowiedzi nie znając budynku, uwarunkowań, technologii.
Klient nie odpuszcza:
– Proszę tylko mniej więcej o rząd wielkości…
W takich momentach sięgamy do pamięci przypominając sobie zrealizowane inwestycje i podajemy cenę szacunkową i czekamy na reakcję w słuchawce. Klient dziękuje lub prosi o dokładną wycenę. Myślę, że z taką sytuacją spotkał się każdy z nas.
Ofertowanie zależy od wielu czynników i nie jest czynnością prostą. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom wspólnie z profesjonalistami opracowaliśmy katalog KNR K-57 Krycie dachów i fasad łupkiem naturalnym.
Katalog zawiera informacje o pokryciach dachowych kolejno w kryciu:
- łuskowym,
- podwójnym prostokątnym,
- ostrokątnym,
- niemieckim,
- uniwersalnym,
- symetrycznym i pokryciach fasad w:
- podwójnym prostokątnym,
- poziomym,
- dynamicznym,
- uniwersalnym,
- symetrycznym,
Przy pomocy tego katalogu możemy w szczegółowy sposób określić zakres prac, materiałów i stawki dla pokryć dachowych i elewacyjnych z łupka naturalnego.
Tylko wykonanie zgodnie z wytycznymi zapewni właściwą jakość i trwałość wykonanych prac.
Podane w tabelach formaty i zużycia oparte są na wytycznych branżowych obowiązujących w Niemczech. Innowacją jest krycie symetryczne na dachu. Ten rodzaj pokrycia dachowego jest oparty na wykorzystaniu łupka w formatach prostokątnych o grubości 1 cm. W skład tego systemu wchodzi również konstrukcja aluminiowa wraz z akcesoriami niezbędnymi do zapewnienia szczelności pokrycia.
Zapraszamy na stronę internetową www.lupek.pl i kontakt z doradcami.