
Nowoczesna forma architektoniczna centrum sportowego. Elewacja hali OSW „Czarna Góra” w Olkuszu z włókno-cementowych desek Cedral
Nowoczesna architektura sportowa to połączenie estetyki, funkcjonalności oraz trwałości. Hala sportowa w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym „Czarna Góra” w Olkuszu to doskonały przykład takiego podejścia, szczególnie dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, takich jak deski z włókno-cementu Cedral.
Poznaj korzyści jakie daje system fasad wentylowanych z Cedral i dlaczego warto stosować je na elewacjach obiektów sportowych.

Architektura obiektu – nowoczesność i funkcjonalność
Hala sportowa to nie tylko przestrzeń do uprawiania sportu – to wizytówka miasta i lokalnej społeczności. Projektując elewację hali OSW „Czarna Góra”, postawiono na materiały, które gwarantują:
- Wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne
- Wysoki poziom estetyki
- Niskie koszty utrzymania przez lata eksploatacji
- Bezpieczeństwo użytkowania

Fasada z Cedral – zalety i charakterystyka
Czym są okładziny Cedral?
Cedral to włókno-cementowe deski elewacyjne, które łączą w sobie walory naturalnych materiałów z nowoczesną technologią produkcji. Dzięki temu są wyjątkowo odporne na:
- Wilgoć i zmienne temperatury
- Promieniowanie UV oraz blaknięcie kolorów
- Uszkodzenia mechaniczne i wandalizm
- Atak grzybów oraz pleśni

Zalety zastosowania Cedral na fasadzie hali sportowej
Wyrazisty wygląd: Deski Cedral doskonale imitują drewno, wprowadzając ciepły, przyjazny charakter do bryły hali. Szeroka gama kolorów pozwoliła na dobranie odpowiedniej barwy, która idealnie współgra z całym projektem.
Prosty montaż: Sposób montażu desek Cedral w systemie fasady wentylowanej to szybki i niezawodny sposób na wykonanie trwałej i estetycznej elewacji, redukujący ryzyko błędów montażowych. Komplet akcesoriów i szczegółowa instrukcja prowadzi krok po kroku przez cały proces realizacji.
Trwałość – minimum konserwacji: Deski Cedral są niezwykle odporne i łatwe w czyszczeniu. Praktycznie nie wymagają żadnych zabiegów konserwatorskich. Jeżeli ulegną zabrudzeniu wystarczy woda z delikatnym detergentem lub mydłem. Hala sportowa przez lata będzie wyglądać jak nowa, co przełoży się w przyszłości na oszczędności związane z eksploatacją budynku.
Ekologia i bezpieczeństwo: materiały Cedral są przyjazne środowisku, nie zawierają szkodliwych substancji i mogą być bezpiecznie stosowany w obiektach o zwiększonych wymaganiach BHP. Włókno-cement, z którego są wykonane powstaje z połączenia naturalnych surowców, takich jak m.in. woda, cement, piasek i włókna celulozowe. Jest nie tylko trwały ale także niepalny (klasa A2-s1, d0).

Efekt końcowy – synteza estetyki i technologii
Elewacja hali OSW „Czarna Góra” dzięki zastosowaniu desek Cedral łączy nowoczesny design z praktycznymi zaletami użytkowymi. Fasada jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również spełnia najwyższe standardy wytrzymałości. Budynek został zaprojektowany przez ZIK STUDIO Kielce a materiały Cedral dostarczyła firma UNI-DACH Sp. z o.o.
Deski elewacyjne Cedral to rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w budynkach użyteczności publicznej, takich jak hale sportowe. Architekci doceniają możliwość układania materiału na wiele sposób, co daje im pełną swobodę projektowania, a instalatorzy – szybkość i bezpieczeństwo montażu. Realizując inwestycje na miarę XXI wieku, warto postawić na sprawdzone, trwałe i estetyczne wykończenie, które podkreśli rangę każdego obiektu sportowego.



Materiał prasowy: CEDRAL








